Farmhouse Rules

Download Read Online Farmhouse Rules book
Author: Nancy Fuller
Publisher: Hachette UK
ISBN: 1455531073
Size: 73.36 MB
Format: PDF, ePub
View: 7344

Farmhouse Rules by Nancy Fuller


Original Title: Farmhouse Rules

The host of the #1 in-kitchen show on the Food Network delivers a cookbook to fill America's yearnings for authentic comfort food. Nancy Fuller believes in bringing family together around the table, sharing stories and table manners. Her philosophy is to feed others with delicious, simple meals from the heart. Her straight-shooter approach to cooking will take the hassle out of dinner preparation. Every recipe helps readers to make healthy, authentic cooking their daily standard: From Buttery Braised Radishes to Bacon Wrapped Trout and Johnny's Carrot Cake, Nancy shows readers how satisfying freshly cooked comfort food can be. She wants to instill pride in the home cook, and this book will help any chef--from beginner to experienced, cook with authentic ingredients for hearty, healthy meals.

Hayvan Iftli I

Download Read Online Hayvan Iftli I book
Author: George Orwell
Publisher: Can Yayınları
ISBN: 9750720555
Size: 78.87 MB
Format: PDF
View: 4880

Hayvan Iftli I by George Orwell


Original Title: Hayvan Iftli I

İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940'lardaki "reel sos­yalizm"in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir. Hayvan Çiftliği'nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin'i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir. Altbaşlığı Bir Peri Masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.

The Devil S Larder

Download Read Online The Devil S Larder book
Author: Jim Crace
Publisher: Pan Macmillan
ISBN: 0330473859
Size: 46.17 MB
Format: PDF, ePub
View: 5520

The Devil S Larder by Jim Crace


Original Title: The Devil S Larder

One night when there are guests and all the wine has gone, they put the can into the candlelight amongst the debris of their meal and play the guessing game. An aphrodisiac. perhaps; “Let’s try . .” ’ Bursting with delightfully subversive ingredients and mischievous behaviour, The Devil’s Larder is a sensuous portrait — in sixty-four parts — of a community in which meals cater not for taste buds but to satisfy the imagination This is a book about our loves. and hates, our appetites and desires, rendered with startling beauty and devilish invention.

Fareler Ve Nsanlar

Download Read Online Fareler Ve Nsanlar book
Author: John Steinbeck
Publisher:
ISBN: 6050339449
Size: 56.95 MB
Format: PDF, Mobi
View: 4756

Fareler Ve Nsanlar by John Steinbeck


Original Title: Fareler Ve Nsanlar

John SteinbeckFareler ve İnsanlar Salinas Nehri, Soledad'ın birkaç mil güneyinde, tepe yamacının yakınından geçer ve rengi yeşile döner. Suyu ılıktır, çünkü; bu dar yerdeki gölcüğü oluşturmadan önce, güneş ışığında pırıl pırıl parlayarak san kumların üzerinden akıp gelmiştir buraya. Nehrin bir yanında altın renkli tepeler, güçlü kayalık Gabilan Dağlarına doğru kıvrıla kıvrıla tırmanır. Diğer yanında ise, baharda yeşeren ve alt yaprak diplerinde, kışın su taşkınlarının bıraktığı kalıntıları taşıyan salkımsöğütlerle beyaz alacalı dalları nehre doğru kavisle inen çınar ağaçlan sıralanır. Ağaçların bulunduğu kumlu kıyıda yapraklar serilip yatmaktadır. Bu yapraklar öylesine gevrektir ki, aralarında bir kertenkele dolaşmaya kalksa kayak yapıyor sanar kendini. Akşamları tavşanlar fundalıktan çıkıp kumda otururlar. Islak kumda geceleri dolaşan rakunların, çiftlik köpeklerinin geniş pençelerinin ve karanlıkta su içmeye gelen geyiklerin çatallı tırnak izleri görülür. Salkımsöğütlerin ve çınar ağaçlarının arasında bir patika uzanır. Çevredeki çiftliklerden derin suda yüzmeye gelen çocuklarla gün boyu ana yolu tepip yorgun düşmüş ve geceleyin nehir kıyısında dinlenmek isteyenlerin üzerinden geçe geçe sertleştirdikleri toprak bir yoldur bu. Dev bir çınarın yere yakın ve yatay uzanan bir dalının önünde, birçok kez yakılmış ateşlerden kalıp birikmiş bir kül yığını vardır. Ağacın dalı insanların üzerine oturması yüzünden aşınmış, sanki cilalı gibi olmuştur. Sıcak bir günün akşamında yaprakların arasında hafif bir rüzgâr esmeye başlamıştı. Karanlık, tepelerin yukarılarına doğru tırmanıyordu. Nehir kıyısındaki kumsalda tavşanlar, taştan gri heykelcikler gibi kımıldamadan oturuyorlardı. Bu sırada karayolundan doğru gevrek çınar yapraklan üzerinde yürüyenlerin ayak sesleri duyulmaya başladı. Tavşanlar sessiz bir telaşla kaçıştılar; uzun bacaklı bir balıkçıl tembelce havalanıp, kanat çırparak dere boyunca oradan uzaklaştı. Bir anda ortada hiçbir yaşam belirtisi kalmamıştı; derken yoldan yeşil suyun bulunduğu açıklığa doğru iki adam çıkageldi. Patikada biri önde, diğeri onun arkasında yürüyordu; açıklığa çıkınca da bunu sürdürdüler; biri önde diğeri arkada. Her ikisi de mavi koton pantolon ve aynı kumaştan parlak pirinç düğmeli ceket giymişti. İkisinin başında da şekilsiz siyah birer şapka vardı ve omuzlarında sıkı sıkıya sarılmış birer battaniye taşıyorlardı. Öndeki ufak tefek, canlı, yanık yüzlü, tedirgin bakışlı bir adamdı; sert anlatımlı hatları vardı. Elleri küçük ve kuvvetli, kolları ince uzun, burnu zayıf ve kemikliydi. Arkasından gelen ise onun tam karşıtıydı; iriyarı, şekilsiz yüzlüydü, uçuk renkli büyük gözleri, geniş düşük omuzları vardı. Ayının yaptığı gibi ayaklarını biraz sürterek hantal bir şekilde yürüyordu. Kolları sallanmıyor, iki omzundan sarkıyordu.

Ginger Pig Farmhouse Cook Book

Download Read Online Ginger Pig Farmhouse Cook Book book
Author: Fran Warde
Publisher: Hachette UK
ISBN: 1845339711
Size: 32.91 MB
Format: PDF, Kindle
View: 1812

Ginger Pig Farmhouse Cook Book by Fran Warde


Original Title: Ginger Pig Farmhouse Cook Book

The highly successful Ginger Pig brand is a byword for high-quality meat and meat cookery. In their second book, Ginger Pig owner Tim Wilson and Fran Warde share recipes from the Ginger Pig farmhouse kitchen table. From how to cure meat to making preserves, from the perfect roast to accompaniments from the kitchen garden and even food from the wild, this collection encompasses all the wonderfully robust flavours and dishes that one would expect to enjoy around a well-worn kitchen table. Organised according to type of food - Patés and Terrines, Casseroles and Stews, Pies, Roasts, Preserves and so on - the book focuses on the superb meat cooking for which The Ginger Pig is renowned. With recipes ranging from Home-cured Ham with and Orange and Mustard Glaze and Pot-roast Chicken to Duck Rillettes, Spiced Damsons and Orchard Pear and Almond Bake, the book is also full of personal stories, offering a lovely insight into life on a working farm.

Report Of The New York State College Of Agriculture At Cornell University Ithaca And Of The Cornell University Agricultural Experiment Station

Download Read Online Report Of The New York State College Of Agriculture At Cornell University Ithaca And Of The Cornell University Agricultural Experiment Station book
Author: New York State College of Agriculture
Publisher:
ISBN:
Size: 26.94 MB
Format: PDF
View: 4600

Report Of The New York State College Of Agriculture At Cornell University Ithaca And Of The Cornell University Agricultural Experiment Station by New York State College of Agriculture


Original Title: Report Of The New York State College Of Agriculture At Cornell University Ithaca And Of The Cornell University Agricultural Experiment Station

Vols. issued in Albany include reports on both experimental and extension work, as well as research and extension publications issued during the year. Vols issued in Ithaca contain some of these reports and publications but are not as inclusive.

Recent Books :